Search Results

Search results 1-20 of 74.

Morgan si poate fi chiar noua, inca se fabrica, pe comanda, serie ff mica.

CITROEN BX DIESEL 10mil lei

Octavian - - Automobile

S-a rezolvat problema se poate inchide.

Au fost niste masini cu un succes destul de mare la vremea ei! Adica la inceputul anilor 70. Se mai numea si "regina soselelor". Dar nu trebuie uitat faptul ca proiectul masinii nu este al lui renault, acesta fiind furat prin spionaj industrial de la citroen. Pentru cei curiosi pot cerceta cu amanuntul cu o simpla cautate pe google.

OLTCIT CLUB 1982

Octavian - - Oltcit Club

Salut, am sistat momentan orice lucrare, este mult prea frig afara, dar am reusit sa-mi fac timp si am postat pe forum oltcit "rezultatele muncii"

OLTCIT CLUB 1982

Octavian - - Oltcit Club

felicitari pt reusita! a meritat tot efortul tau!

LASTUNUL si urmasii lui

Octavian - - Dacia Lastun

Rusi au si combinate de producere a aluminiului si totusi au poftit si la Alro Slatina. Si intradevar asa cum ai observat si tu, oka galbena este produsa dupa lastun se observa ca a rusilor este de data mai recenta.

MASINI ECHIPATE CU MOTORUL OLTCIT

Octavian - - Oltcit Club

Citroen a incercat in perioada anilor 50 - 60 sa aduca pe piata de larg consum multe modele avangardiste pt vremurile acelea. Referitor la bordul citroenului gsa, acela pe plansa centrala, contine lampi de avertizare pt toate placutele de frina, atit fata cit si spate, iar pe linga acestea mai sint si cei 4 martori de presiune hidraulica de la suspensia sctiva ce indica atunzi cind exista o avarie, bineinteles ca toate acestea nu exista in ziua de azi decit la foarte putine modele si mai ales su…

Kitsch tuning / asa nu

Octavian - - Coltul vesel

Ooo sa vezi citi de astia erau in bucuresri in urma cu citiva ani! Norocul nostru a fost ca au sjuns la remat!

Va multumesc tuturor! Am nisre foto dar in ele se vede mai mult coviltirul ce apara de ploaie decit masina!

ok bun si ala! il pastrez pt asta visinie pe care incerc sa o restaurez acum. merci.

"Caricaturile" mele

Octavian - - Cafenea

vad ca ai mina excelenta la clasice! incearca si T1, o sa-ti placa!

el initial a echipat CITROEN-urile GS (GSA, GS X, GSA X3) SI LN (LNA) foto gsa si variante citroen_gs_pallas.jpgcitroen_gsa_break.jpg citroen-gsa_key_11.jpgcitroen-gsa_key_1.jpgcitroen_gsa_black_1985.jpggsaTdB800x600.jpg foto lna si variante 47421_15060Xu3Sax4vuQx.jpg citroen-lna-01.jpg citroen lna front.jpg CITROENLNA-2085_10.jpg

vre-o 5 stikere din astea vnoi, as vrea si eu!

Tico

Octavian - - Daewoo Tico

poate avea probleme, in mod normal nici o masina nu trebuie sa se comporta asa!

Tico

Octavian - - Daewoo Tico

actualmente ar fi ma potrivite ciqucento si seicento.

m-am gindit sa postez aici cam tot ce s-a mai realizat cu motorul de Oltcit, incluzind si alte vehicule nu numai autoturisme; 1.BFG motorbike, motorul este cel de oltcit de 1299cc avand alt carburator, acest fapt marind puterea.bfg2.jpg bfg3.jpg TECHNICAL SPECIFICATIONS AND DIMENSIONSFrame type:Tube, engine is part of frameFront suspension:Telescopic fork Rear suspension:Swing arm, 2 shock absorbersWheelbase:1 610 mmSeat height:785 mmBrakes front:2 x 300 mm discs Brake rear:1 x 260 mm discPerfor…

Șoimul Mileniului

Octavian - - Oltcit Club

Citat : “Ce motor are?​” iti raspund eu; 1300 boxer.

Tico

Octavian - - Daewoo Tico

marele avantaj al masinii astea era stabilitatea in viraje la viteza si datorita acestui fapt puteai merge foarte tare cu ea in oras. pacat ca nu avea niste suspensii prea bune si din cauza asta nu era confortabila! mie unul mi-a placut un model de fabrica ce avea bandouri mari laterale, barele de culoarea masinii si diferite de cele de serie iar jantele de aliaj. oricum odata cu introducerea modelului matiz "s-a stricat jucaria", toate atuurile matizului au disparut!

"Caricaturile" mele

Octavian - - Cafenea

Citat : “ mie masina asta mi se pare ca seamana jumatate cu cielo si spatele cu opel kadet.​” asa si este! coreenii au cumparat licenta de la opel pe le sfirsitul anilor 80 si au fabricat intii daewoo racer si apoi cielo.