Search Results

Search results 1-20 of 38.

Un sofer bun , dar nebun !

Adican - - Filmulete auto

Un viitor donator de organe, desi la viteza aia in caz de ceva nu cred ca mai ramane nimic intreg. Nu faci asa ceva in trafic. Iti place viteza, inteleg, du-te la concursuri organizate, nu pune in pericol pe ceilalti participanti la trafic.

Nu pot sa cred ca 40% din romani nu au toaleta in casa!

Hyundai Accent 2008

Adican - - Hyundai

Aici uleiul mineral se schimba la 5.000 de km iar cel sintetic la 10.000. Chiar sunt curios sa vad si eu acel Mobil 1 daca este pe piata si daca intradevar se schimba la 20.000.

Aici iti lasa amenda pe parbriz sub stergator. Si daca ti-o arunca cineva de acolo si tot trebuie platita, iti trimit acasa o instiintare. Daca n-o platesti, creste si dupa un timp te cheama in judecata. Daca tot n-o platesti, dupa o perioada de timp primul echipaj de poilitie care te intalneste in trafic iti confisca masina pana o platesti cu toate majorarile respective. Bine, aici toata informatia este centralizata, fiecare masina de politie are un calculator unde poate vedea tot ce-l interese…

E doar vina sistemului care la permite asa ceva. Cateva amenzi si gata, nu le mai parcheaza oriunde.

Pasarici...

Adican - - Animale de companie

Frumos!!!

Hyundai Accent 2008

Adican - - Hyundai

Dar de ce nu bagi ulei sintetic? E mult mai bun pentru motor si trebuie sa-l schimbi la 10.000 km. Chestia e ca daca bagi o data sintetic trebuie sa bagi mereu dupa aia doar sintetic. Si canda faci 80.000 de km la bord baga la un schimb si un aditiv, eu merg pe Dura Lube, merita.

OLTCIT CLUB 1982

Adican - - Oltcit Club

Felicitari! A iesit extraordinar!

Pasarici...

Cum e sa cresti pasarele? E diferit fata de, sa zicem, un caine, care iti arata altfel afectiunea (sau nu). E diferita si comunicarea. Nici nu stiu daca poti comunica cu pasarelele...

Catel

Catelul are 3 ani. Deocamdata! Stickerul l-am pus, poza o sa o urc zilele astea sa vad cand am timp. De venit in Romania, as veni si maine definitiv. Din pacate la ora asta nu stiu daca Romania imi poate oferi o stabilitate financiara cum am aici. Sper ca intr-o zi compania pentru care lucrez sa deschida o filiala si in Romania si astfel sa am posibilitatea sa revin definitiv. Sunt multi factori de care ar depinde o reintoarcere. Ma rog, e o discutie prea lunga pentru topicul asta, poate o sa fa…

Catel

Multumesc. S-a plimbat si prin Romania acum 2 ani!

Cadillac Escalade 2015

Adican - - Noutati auto

O masina extraordinara din toate punctele de vedere, mai putin consumul, dar in viata platesti pentru comfort. youtube.com/watch?v=VtR-thD1nCY

Catel

Daca unii au pasarici, eu am un catel. Max.

Vaperi pe aici???

Adican - - Sănătate și alimentație

Si eu fumez de vreo 31 de ani...:( Vreau sa trec pe tigara electronica dar sincer mi-e teama ca nu e acelasi lucru. Am incercat cateva tipuri, sunt ok pentru moment dar nu pe termen lung. Sper sa pot renunta la tigari cat de curand, nu e usor din pacate...

Treaba asta cu varsta e o mare problema in Romania. Din fericire, aici unde sunt eu nu exista asa ceva. La noi de exemplu sunt angajati 50+ fara nici o problema. In acelasi timp cu tineri de 20 de ani.

Chrysler Intrepid

Adican - - Chrysler

Sunt in Montreal, Canada. Taxa anuala e de 300$. Plus ca aici platesti in fiecare an permisul auto, cam 100$.

Chrysler Intrepid

Adican - - Chrysler

Scuze de intarziere. Consumul era undeva la 11 la suta. Foarte mare, spatioasa inauntru si foarte confortabila. genul de masina cu care pleci pentru 5000 km fara nici o grija. Cu prima am facut in jur de 40000km iar cu a doua in jur de 70000 km. Nici macar o problema pe drum. Doar schimbat ulei si pus benzina. Ma rog, placutele de frana se subintelege. Ambele cu motor de 3500cmc, 250 hp. Cutii automate. Nu as mai conduce manuale nici batut :)))

Au ajuns si in Montreal, multumesc frumos. Maine pe masina, poimaine poza pe forum!

facebook.com/adrian.gavriloiu