Search Results

Search results 1-20 of 64.

Dacia 1410 Sport

Dacia Sport - - Dacia Sport

Acum arata ca o masina adevarata

Intre timp planurile sau schimbat (din nou), masina urmand sa fie daily driverul meu cand inplinesc 18 ani. Va avea motor de logan si alte cateva chestii marunte. Deocamdata iam schimbat locul unde sta si asteapta o spalare si niste piese noi.

Dacia 1410 Sport

De cand nu am mai postat pe aici.... Masina este bine, a primit unele piese noi si momentan este folosita ca masina de zi cu zi.

Dacia 1410 Sport

Am revenit! Din pacate planurile mele s-au dus din cauza lipsei de bani. Luna asta sper sa duc masina la reglat si sa ii se schimbe cablul de ambreiaj care e copt. Intre timp am pus un "sistem audio" cu 4 boxe numai ca il voi schimba cat de curand. Anul acesta imi mai propun sa ii fac tapiseria si poate o segmentare si strang piese pentru ea. Incerc sa il conving pe tata sa ii facem macar botul (schimbat aripi si fusta fata) si tot asa ca pana la urma sa ramana de facut numai aripile spate si sa…

Asa, am revenit. Cu masina nu s-au mai intamplat multe lucruri deoarece am avut examene si am fo la mare etc etc. Ideile au ramas cam aceleasi numai ca mai "de buget". Am facut intre timp rost de un ornament de capota cu cleme si am "dichisit" un pic o janta sa vad cum ar arata. Incet incet strang cei aproape 500 de euro necesari pentru reintrarea masini in circulatie. In viitorul apropriat sper sa las masina o idee mai jos si sa gasesc niste jante tip CN pe care sa le vopsesc dar cel mai import…

Dacia 1410 Sport

Da, in acea parcare este facuta poza. Masina se tine bine dar cu cat merg mai mult cu ea cu atat merge mai bine, dar pentru asta imi trebuie bani de benzina si ambreiaj.

Dacia 1410 Sport

Ok, deci treaba sta cam asa. Azi am iesit cu sportu' prima oara pe anu asta. O fost foarte fain da' din pacate cam tre sa bag niste bani in ea. Destul de multi, dar asa sta treaba. Fericirea copilului e nepretuita, deci merita ). Apropo. Merge cu 50 la ora in prima viteza asta luand in considerare ca imi patineaza ambreiaju' si nici nu prea aveam spatiu unde sa ii dau. Se pare ca anu' asta o sa fie plin de cheltuieli.

Dacia 1410 Sport

Multumesc! E un videoclip facut de un prieten.

Dacia 1410 Sport

La Multi Ani! Happy Dacia is happy

Dacia 1410 Sport

Nu stiu ce sa zic. Eu asa l-am luat pe al meu si e solid nu e flexibil.

Cea mai tare faza a fost cand au ajuns in Bucuresti si au zis ca o sa fie foarte speciali cu masinile lor si dupaia so dus in mamaia si numa ferrariuri si porscheuri. In unele locuri stam mai bine ca ei!

Dacia 1410 Sport

Multumesc!

Dacia 1410 Sport

Vremea de povestioara. Acesta este sportul meu. Mentionez de acum ca am 14 ani. Povestea masinii in viata mea incepe in anul 2005, cand am vazut-o prima oara. A fost dragoste la prima vedere. Cum eram un copil mic la gradinita si tata parca aproape, mereu cand ieseam cu colegii afara le aratam masina si cu un aer superior le ziceam ca aceea e masina mea. Eram foarte mandru de ea. Anii au trecut, eu am crescut si masina a imbatranit. Tata ma tot intreba daca nu vreau sa o ducem la fier vechi, si …

Pentru stilul clasic am Sportul. Am sa modific mai mult mecanica la masina, trecand la 4 prezoane si montand un motor de volvo turbo. La exterior au sa fie jantele schimbate, iar caroseria cat mai clasica ramanand cu patina actuala(nu o vopsesc). La interior am sa schimb scaunele, am sa renunt la bancheta si poate voi face alt bord din metal curat. Totodata am sa schimb ceasurile de bord cu unele Jager si am sa montez un turometru. Masina va fi atat de drag racing cat si de show. Daca nu aveam a…

O poza mai veche. M-am hotarat. Ca motor am sa caut un B17FT de volvo si ca jante Azev A pentru inceput. Asteptam sa treaca sarbatorile si sa luam piesele necesare. Pana la urma masina cred ca va ajunge de drag racing, fara numere. Tot in primavara am sa dau jos bancheta spate si sa vad de unde pot reduce din greutate. Scaunele cred ca le voi schimba cu altele care le am de la sport.

Albastru ramane deoarece asa e interiorul deci se potriveste. Elasticul e pus acolo ca e prins "numai de forma" dar decat sa il dau jos mai bine am pus elasticul si candva am sa il prind bine.

Nu se vede nici jumatate din ce ii acolo :))

Portbagajul si culoarea masinii (scuzati dezordinea)

S-a hotarat. Cu prima ocazie fac rost de flanse pt fata si pe spate punte de r18 Turbo (punem discuri )

Dacia 1410 Sport

Sustinem forumul