Search Results

Search results 1-20 of 86.

Duster salvare

M.FLORIN - - Dacia Duster

Interesanta idee. @ Rica ... exista si la noi mai multe tipuri de ambulante ... sursa : imparte.ro/Cum-sa-donezi-intel…iul-de-ambulanta-485.html Clasificarea ambulantelor Infunctiile de importanta lor si atributiile echipajului, ambulantele dinRomania sunt de mai multe tipuri: A1, A2, B1, B2, C1, C2, ambulante consult domiciliu. Ambulanta de tip A1 si A2 Ambulanta de tip A1 este folosita pentru transportul sanitar neasistat al unui singur pacient, fiind dotata cu materialele si echipamentele min…

Plaja de consum este destul de mare. Nu cred ca exista vre-o masina care sa scoata 2 % consum, dar stiu ca exista masina care pot scotae lejer 3.5 - 4 % cosnum. Am un, cea din dotare, cu care am scos consum de 3.9 % pe extraurban. Deci se poate, cu siguranta se poate

Quote from crisanmarius: “Florin, nu am avut tragere neaparat pentru Logan 2. Cautam un model Dacia reprezentativ -1310 sau Logan in principiu. Nu am prea gasit imagini bune la rezolutii gigant. Imaginea initiala a Loganului din fundal are aproape 2800x1900 pixeli. Pana la urma se potriveste foarte bine Loganul 2. Daca esti dispus sa imi trimiti, si ai poze la rezolutii mari, poti sa imi trimiti, dar nu garantez ca le voi folosi. Aceasta imagine chiar se potriveste (de ex. logo-ul prinde partea …

De ce nu ai spus ca vrei sa pui loganul cel nou pe fundal, ca iti trimiteam eu cate poze vroiai Arata chiar bine acum fundalul forumului.

Nu-i nimic. Mai are pana isi umple oglinda

Foarte tare. Sunt curios daca scanezi QR-ul ala pe ce site te duce ... By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

Sigur ca am sa scriu si aici. Nu stiu insa daca baiatul asta este aici, in Fagaras, sau sta prin alta parte. Ne documentem

Ce bine ca avem forum ... habar nu aveam ca la cativa pasi de mine se produc singurele ceasuri romanesti Am sa il caut si eu pe baiatul asta sa vedem cu ce se lauda Merci Marius pentru info.

Suma totala de plata, pe luna, este compusa din Principal + dobanda + comisioane (daca este cazul). Dobanda se aplica la creditul ramas de plata prin scaderea sumei platite in luna anterioara din total credit de plata. Comisioanele sunt, de regula, fixate ca procent din suma contractata si deci sunt o suma fixa de plata in fiecare luna. Acum, bancile ofera de regula doua variante de grefic de rambursare si anume ... rate egale sau rate descrescatoare. In cazul rate egale suma imprumutata este ce…

Atunci cnad soliciti un imprumut banca trebuie sa se asigura mai intai ca veniturile tale sunt suficiente pentru a putea plati rata stabilita. Astfel orice venit este luat in calcul dar doar in anumite conditii printre care acesta sa fie obtinut si in trecut. Deci nu exista niciun beneficiu daca acel imobil va fi inchiriat. Cred ca in mare masura preturile imobilelor se apropie de realotate ... dar se poate si mai jos

Revenind putin la intrebarile initiale despre credite. Teoria ar fi una destul de lunga ... In piata financiara exista doua tipuri de creditor - BANCARI (Bancile comerciala care pot gestiona conturi bancare - coduri IBAN) si NEBANCARI (sau asa numitele Institutii Financiare Nebancare - IFN). Diferenta majora intre cele doua tipuri: Bancile sunt guvernate de BANCA NATIONALA A ROMANIEI (BNR), nepuntand exista fara a fi consemnate in REGISTUL BANCAR, iar IFN-urile au un regim de societate comercial…

@EclipseTM - pentru a nu te expune inutil la ceea ce se numeste riscul valutar. Cel mai bun exemplu aici este cazul francului elvetian care a crestut de la 1.9 lei (prin 2007) la peste 4.5 lei in prezent. Daca se va face conversia la euro atunci implicit si salariile noastre vor fi incasate tot in euro si deci credite in lei nu vor mai exista.

Quote from crisanmarius: “Multumesc de raspunsul la aceasta provocare. Il invit si eu pe Rica sa ne spuna cae ceva, daca doreste :). Florin, lucrezi la una din bancile care au creditat in valuta exotica ? Intri in relatie directa cu clientii ? Astept detalierile tale in aceasta privinta. Numai bine !” Eu activez in BCR (rog a nu se considera reclama) in prezent iar BCR nu a creditat in CHF. In trecut am activat si in Volksbank ... si acolo erau tone de credite in CHF. ... Revin maine - cand sunt…

Interesanta tema de abordat. Maine am sa fac si cateva detalieri pe tema asta din prisma experientei mele de pana acum in domeniul bancar. Totodata zic ca putem aduna aici diversele intrebari din acest domeniu iar in limita posibilitatilor si a cunostiintelor mele vou raspunde cu placere. Multzam fain. By the way ... il invit si pe @Rica la discutia de aici ... ☺☺☺ By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

Unul si de la mine. Pt dl Voinea ... succes pe mai departe. By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

Noul Logan - BV 84 TMF

M.FLORIN - - Dacia Logan

Merci Marius. Nu este chiar o statiune - este mai mult un sat de vacanta. Zona turistica Dejani (Comnua Recea - jud. Brasov). Am o gramada de poze din zona aceea - sunt cateva cabane acolo la care merg in fiecare week-end (aproape) dar nu mai stiu pe unde le-am pus

Noul Logan - BV 84 TMF

M.FLORIN - - Dacia Logan

O dimineata de ianuarie cu - 28 de grade celsius si un soare superb ... romaniancar.com/forum/index.ph…35447d675deb2513378c1aff0 romaniancar.com/forum/index.ph…35447d675deb2513378c1aff0 romaniancar.com/forum/index.ph…35447d675deb2513378c1aff0 romaniancar.com/forum/index.ph…35447d675deb2513378c1aff0 romaniancar.com/forum/index.ph…35447d675deb2513378c1aff0 La muuuuuuulti ani tuturor!!!

Municipiul Fagaras!

M.FLORIN - - Brasov

Daca mai este cineva din Fagaras in acest club sau daca are cineva vre-o intrebare despre acest oras minunat ... va poftim pe la noi!

S-ar pugea sa fie confuza exprimarea "toti membrii inscrisi" ... eu unul nu am inteles ... inscrisi unde?? Apoi am deuds ca pe forum. Bafta tuturor. @Aurash ... las' ca noi primim unul bonus By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

Se poate inchide. Multumesc de gazduire. By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!