Search Results

Search results 1-20 of 97.

Sincer mie la pretul de 109 lei mi se pare suspect de scump comparativ cu pretul unuia nou de 200 de lei (emag).Pe okazii incearca ofertele cu returnare inclusa.Am gasit SSD-uri de 160 de GB la 220 de lei cu returnare.

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Fiind la început nu am preferințe.Ba chiar vorbeam cu un prieten student la Poli sa stau o perioada în cămin la ei pentru o suma mica de bani , pana ma pun pe picioare .Minim de confort sa fie , în rest ma descurc la început.

Urmând exemplul de pe clubford.ro m-am gândit sa fac un topic prin care sa enumeram pe scurt modificările pe care le-am făcut cu timpul la mașină și ce planuri am avea pe viitor.O idee similara se găsește și în prezentarea fiecăruia dar consider ca multi nu au răbdare sa citească totul.Se pot cere si sfaturi cu privire la modificările ulterioare , dar cu offtopic în limita bunului simt. Ce am făcut la mașină : - schimbat distributie - schimbat ulei motor - schimbat filtru motorina , filtru polen…

.

VladFCV - - Moto

Interesanta jucarie , cat consuma?

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Depinde în ce zona îmi voi găsi job.As prefer Pantelimon deoarece și prietena mea ar fi aproape de casa și de munca.Rămâne de văzut , atâta timp cat am mașină personala și exista transport în comun nu prea am preferințe .

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Clar ! Adica , nu vad ce om sănătos la cap nu le-ar schimba.Dar singurul motiv pentru care nu o pot face pe moment e lipsa banilor.Am fost invitat în primăvară sa mi se facă o constatare a mașinii , în funcție de anul de fabricație , starea tehnica , dotări , starea caroseriei sa o pot da în schimb ca avans pt noul Focus.Doar ca nu sunt asa convins ca mi se va oferi o suma buna , doar nu ies ei în pierdere.Sunt curios la ce suma vor concluziona ei ca ajunge mașina mea , dacă nu-mi va conveni o v…

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Quote from Stel9812: “Foarte frumos. O întrebare, ai schimba mașinile?” In ce sens sa le schimb? Sa dau Breakul meu in schimbul unui Focus nou sau cum?

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Nu am mai postat de ceva vreme pe aici.Am fost cam ocupat în ultimul timp cu cursurile dar acum e vacanta Focus-ul 3 s-a întors înapoi la dealer.Weekendul trecut a fost ziua porților deschise la Ford și am reușit sa-l mai vad puțin și sa dau o tura mica , îmi era dor de el Despre părerea generala pe care mi-a lăsat-o am numai cuvinte de lauda.L-am luat în primire cu un consum de 6.9 l/100km și am reușit sa-l aduc la 6.0 l/100km la un moment dat.După ce m-am mai dat puțin la ea am ajuns la 6.3 fi…

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Am verificat de dimineață VIN-ul Focus-ului pe FordEtis și voi prezenta mai jos datele tehnice ale masinii : Caracteristici de bază Data fabricatiei : 24.10.2014 Motor : 1.6L Duratorq CR TC (115CP) - DV6 Transmisie: Transmisie manuala în 6 viteze - B6 Emisie de noxe: Emisii europene Euro V Instalația de Climatizare: Sistem aer condiționat 2 zone+control al temperaturii Vopsea: Panther Black (Metallic) Tapițerie Interioară: Groove/Lux Charcoal Black Fabricat în : Saarlouis , Germania Dotări de ca…

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Exact Aurash ! Plus de asta prin programul buyback și ofertele curente de la Ford , îmi pot lăsa vechiul Focus la ei și îl pot luat pe cel nou la nici 17.500 de euro.Fata de concurenta la prețul de achiziție stau foarte bine , un Citroen C4 sau un Peugeot 308 echipate similar au prețuri peste 21.000 euro, în timp ce un Golf Highline 1.4 TSI are un preț de 21.500 euro.

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Quote from Alin: “Ce frumos e dar care e pretul ? :d” Alin , masina pe care o am eu in teste are pretul de 19.400 euro.

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Astăzi am fost sa iau Focus-ul de la Tiriac Auto.Mi-au dat mașina cu nivel de echipare Titanium , cu absolut toate dotările posibile pe ea Singurul lucru de care nu dispune e navigația , care trebuie activata de la dealer în rest are atât de multe gadgeturi la bord ca mi-a luat mai bine de 2 ore sa le descopăr pe toate Are in jur de 1500 de km , mi-a fost data cu plinul făcut , urmând sa o returnez marți dimineață , luni , 1 Decembrie fiind închis showroom-ul.După un drum de 30 de km pot spune c…

Re: Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Tocmai ce m-am intors din oraș.Am fost invitat de către Ţiriac Auto la dezvelirea noului Focus.:eek: A fost mega-eveniment in toată ţara , la București a fost concert Vunk , la Pitești a fost invitat Speak One.Muzică bună , invitaţi selecţi , mâncare , băutură și mașini.Ce-ţi poţi dori mai mult? Am văzut noul Focus , m-am urcat la bord , m-am jucat cu gadgeturile de ultimă generaţie , i-am dat o cheie și am rămas cu un gust amar , acela că nu dispun de 17 mii de euro să o cumpăr pe loc Este abso…

Buhnici într-adevăr face treaba buna.Ma gândeam și eu într-un timp sa fac asemenea review-uri , sa investesc într-o camera video buna și sa ma apuc de sunat la dealeri.Dar în România nu e ca în State de exemplu.Aici birocrația te omoară , am prieteni care și-au dorit sa facă un test drive cu noul Mondeo și nici după 3 luni de la completarea formularului n-au primit un răspuns.In alte tari ești invitat sa faci astfel de clipuri , ți se "impune" doar sa specifici și numele dealerului pentru a-i fa…

Salut.Nu știu dacă folosiți Youtube-ul și în scopul asta dar eu sunt un mare fan al review-urilor auto de pe anumite canale de YT.De exemplu Saabkyle04 e un tânăr din Carolina de Nord care face dupa parerea mea cele mai profi review-uri auto.Va voi lasa mai jos câteva link-uri cu cele mai celebre clipuri ale lui.Pe de alta parte , un alt canal pe care-l urmăresc este MegaRetr , un tip din Rusia care face review-uri la o varietate enorma de mașini , printre care mașini chinezești , neapărute in E…

BATTLE VIRTUAL TUNING

VladFCV - - Tuning Auto Virtual

Asa ceva?? romaniancar.com/forum/index.ph…89354ff77a9318ade73d866b7 romaniancar.com/forum/index.ph…89354ff77a9318ade73d866b7

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

O sa va anunț de îndată ce aflu și eu noutăți Pana una alta aveți un Test Drive făcut de cei de la Automarket , unde puteți citi despre consum , motor , performante , tehnologia de la bord , design , etc : automarket.ro/test-drive/ford-…ft-15-ecoboost-58836.html

Re: Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Multumesc Alex! @Stel sincer sa fiu,sunt la fel de curios ca si tine sa vad cum arata manusile.Din pacate pe pagina concursului nu sunt prezentate imagini deci n-am cum sa-mi fac o idee.Cat despre test-drive , daca chiar e de un weekend asa cum scrie in regulament presupun ca ori va fi ca promotia de acum cativa ani de la Opel , in care in schimbul Opel-ului personal ti se dadea o Insignia pe mana un weekend cu o limita de 50km pe zi sau cum a fost acum cateva luni la Mitsubishi cand iti dadeau …

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Mulțumesc ! Poi era o aplicație pe pagina de Facebook Ford România.Trebuia sa pui o poza cu Focus-ul personal și sa relatezi o amintire plăcută alături de mașina ta.Lumea iți vota mașina și povestea și astfel se făcea departajarea.A fost un loc 1 care consta într-un weekend la munte cu toate cheltuielile incluse cu noul Focus plus o pereche de mânuși de condus , doua locuri 2 care constau într-un test drive prelungit de un weekend plus o pereche de mânuși de condus și dacă nu ma înșel 34 de locu…

Focusica Spaniola

VladFCV - - Ford

Tocmai ce am primit un email prin care am fost anunțat ca am castigat locul 3 la un eveniment pe Facebook organizat de Ford România , numit Focus Parade.Premiul consta într-un test drive prelungit de un weekend în noul Focus Acum astept sa ma sune cei de la dealer pentru stabilirea unui weekend.Oricum noul Focus va apărea in dealerele din tara am inteles dupa 1 Decembrie.Dar abia asteeeept sa conduc frumusetea asta timp de un weekend romaniancar.com/forum/index.ph…89354ff77a9318ade73d866b7 roman…