Sticky Ce este romaniancar.com si de ce sa ma inscriu in aceasta comunitate ?

Ce este romaniancar.com si de ce sa ma inscriu in aceasta comunitate ?

Romaniancar.com reprezinta o idee initiata inca din 2009 - Istoria Masinilor Romanesti. Detalii legate de istoria site-lui aici. In aprilie 2014 am relansat site-ul sub forma actuala, incercand sa fac totul mult mai profesional, cu imagini unice si originale, cu articole complete bazate pe surse adevarate. Din iulie 2014 am lansat forumul.

De ce am lansat forumul ?
      Am dorit sa creez o comunitate activa, a carei membri sa se ajute intre ei. O comunitate in care se organizeaza permanent concursuri si give-aways.
      O cumunitate interesata de industria, cultura si viitorul Romaniei. Doresc sa dezvoltam impreuna o lista a producatorilor romani.

De ce sa te inscri pe acest forum ?
      • Avem multi membri activi, dornici sa te ajute - unii chiar mecanici sau automobilisti pasionati.
      • Oferim autocolante gratuit - tuturor membrilor forumului.
      • Avem numeroase concursuri, la care poti participa. Incepand cu luna martie 2015, vom avea lunar un concurs in care va fi rasplatit cel mai activ membru din luna respectiva.
      • Vei gasi numerose carti scanate (ex. manual Dacia 1100), precum si alte informatii utile. Informatii se pot obtine si la cerere (mai am multe carti nescanate) - ma puteti contacta.
      • Avem sectie de bazar, unde poti cumpara/vinde produse sau servicii

De ce forumurile sunt mai bune decat grupurile de facebook ?
      • Multi oameni nu au cont pe facebook, chiar evita acest site din motive sociale
      • Nu exista pe facebook o organizare buna a postarilor facute de oameni, dupa o vreme, postarile raman necunoscute
      • In pagina facebook "Acasa" primesti notificari de la toti prietenii, grupurile cat si pagini la care ai dat share
      • Grupurile facebook au o functionalitate si personalizare scazuta

Ce browser recomandam ?
      Mozzila Firefox - va poate memora username si parola, pentru un login mai facil.

Alte mentiuni:
      Ne gasiti si pe aplicatia de Android Tapatalk

Oferim scurte tutoriale in imagini, pentru diferite dificultati ce ar putea fi intampinate pe aceasta interfata:
      -Cum iti faci cont pe forum in 30 secunde?
      -Cum pun filmulete EMBED pe forum ?
      Images
      • print16032015.jpg

231.2 kB, 1,500×843, viewed 242 times
      • imr.png

544.24 kB, 982×1,066, viewed 266 times
      • rc.png

828.6 kB, 921×1,080, viewed 261 times
      • cartiscanate.png

364.09 kB, 1,500×707, viewed 1,477 times
      Nu cred ca trebuie sa postez aici, dar am sa-mi spun parerea despre: "dece sa ma inscriu in comunitate?"

Eu recomand tuturor sa intre in comunitatea romaniancar.com, deoarece este o comunitate unita si interactiva. In care se desfasoare concursuri, unde poti castiga chiar si tricouri. Se dau si stickere, daca iti faci cont. Deci toti sa vina si sa fie activi in aceasta frumoasa comunitate.
      Sper sa devina un forum activ si corect , fara interese peste corectitudine. Sper sa inceapa sa existe adevarate informatii si experiente tehnice ( cel putin asta e partea care ma intereseaza maxim). Are un aspect placut si este usor de folosit , usor de urcat fisiere etc. Sper sa nu devina chat sau un fel de " facebook" , membrii sa urce in rank datorita posturilor si raspunsurilor constructive.
      O seara faina tuturor !
      Multumesc mult de feedback si recenzia pozitiva facuta.
      Multumesc Isaxon pentru punctarea asteptarilor, voi incerca sa le indeplinesc. Trebuie sa ma ajutati si voi cu diverse sugestii si indrumari.
      Inca nu am elaborat un sistem de ranking "pe merit", voi incerca sa adaug si rank-uri speciale, gen vip.
      Seara frumoasa la fel !
      Romaniancar.com este un forum cu specialitate auto... deci oricine se inscrie, o face pentru pasiunea lui fata de domeniul auto si nu numai.. aceluia care ii pasa de masina si vrea sa faca parte dintro comunitate va reintra pe forum, si ii va indruma si ajuta cu ce si cat va putea fiecare..

ACELE PERSOANE CARE SAU INSCRIS DOAR PENTRU CA SE DA STICKER SAU TRICOU SAU MAI STIU EU CE PREMIU .. ACEIA NU SUNT PASIONATI DE MASINI SI NICI NU VOR STA PREA MULT PE FORUM.

mai putini dar buni decat multi si degeaba..(aceasta este o parere personala si nu are intentia de a adresa cuiva anume)

Stel9812 wrote:

Eu am aflat de forum printr-o reclama ca se impart stickere gratis, multi cred ca isi iau stickerul si nu mai intra...

la inceput e oke pentru dezvoltarea forum-uli.. oferitul de stikere sau alte cele... dar dupa un numar de persoane inregistrate parerea mea e ca ar trebui date doar celor care au prezentate masina/motocicleta personala nu a vecinului sau mai stiu eu ce.