My carrr!!!

My carrr!!!

Salut! numele meu este Bogdan!
      Sunt posesorul unui tico din anul 1998 cu 44.456km cum se zice" absoult reali":D :) :P
      Masina am luat-o anul trecut in noiembrie de la un domn in varta care pot zice ca a avut mare grija de ea.
      De atunci a primit o imbunatatire la sistemul audio , autocolant stickerbomb , geamuri fumurii , pozitii galbene .
      Am in plan sa il las mai jos ,cu toate ca am incercat sa tai din arcuri dar nu se merita...de aceea astept niste sugestii de la voi, daca se gasesc arcuri sport sau o modalitate de a miscora garda la sol.
      Cam atat, astept comentarii ,sugestii pareri de la voi!
      Cateva poze:

My carrr!!!

Bine v-am gasit!!
      O vreau cu garda la sol mai mica in primul rand pentru aspect si in al doilea rand pentru colntrol pe viraje.

Ecplipse TM : am mai auzit varianta cu arcuri de matiz dar din cate am vazut eu intre arcurile de tico si cele de matiz este o oarecare diferentaa....asa ca nu stiu ce sa zic:))) trebuie sa mai cercetez ...dar in mod sigur daca se potrivesc asta am sa fac sau daca nu si nu 2 spire taiate si aia e am doar aspect ca de siguranta nu poate fi vorba:)))

Detalii de deapre consum nu va pot da pentru ca nu am calculat exact niciodata...dar sunt foarte multumit :)) de aceea merg zilnic cu ea ....
      Despre fiabilitate hmmmm ...am avut probleme pna acum o luna cu niste rateuri si niste intreruperi din cauza rotorului de la delcou ....dar cu 9 lei si 15 min de muncaa s-a rezolvat:)))
      De vreo 2 3 zile am observat ca la accelerari puternice domina mirosul de benzina si tiind sa crrd ca este din cauza amestecului:) dar mai urmaresc si cred ca am sa o duc la un carbotest
      ca si sfaturi..
      -Badboy look
      -cat mai low...
      -jante mai late(evazari apripi daca este necesar!!)
      -evacuare

atasez si niste poze ca ideei..
      Images
      • daewoo-tico-4cef2198138b0663dc-0-0-0-0-0.jpg

499.42 kB, 1,500×1,125, viewed 324 times
      • daewoo-tico-f2a2f1481ed10c1398-0-0-0-0-0.jpg

388.8 kB, 1,500×1,125, viewed 266 times
      • daewoo-tico-fara-nimic-tot-manual-3255f1632500006b48-0-0-0-0-0.jpg

324.6 kB, 1,500×1,125, viewed 196 times

Post was edited 1 time, last by “EclipseTM” ().

pai cu stikerbomb si badboy poti sa le faci pe amandoua... dar este si o varianta, faci badboy si vopsesti capota neagra.. sau pui din nou stikere.. iar legat de suspensie... mergi la un atelier si vezi daca iti poate adapta... sau intaresti telescoapele si tai din arcuri...

Aurash wrote:

Salut , masina arata foarte bine si chiar putini km !
      Te asteptam cu detalii despre suspensie, bad boy look ar fi frumos cu tot cu aripa nu doar la capota !
      Salut
      ar merge aripa prelungita putin mai in fata si sa vina la "dunga" cu cea de la capota..
      dar daca o faci singur si nu ai mai facut sau nu ai experienta prea mare.. e mai simplu doar capota.

ai grija cu spirelele de la arcuri...
      Am mai taiat o spira din arcuri dar nu sunt asaa multumit...

Bad boy-ul inca e in plan si o sa fie facut de cineva capabil

Weekendul viitor am sa vopsesc barile si oglinzile culoareaa masini si deocamdata atat ca trb sa schimb un tampon la motor:))) si luna viitoare asigurare si rovigneta